Bili smo na Brodariškim maškarama 14. veljače
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 15. 2. 2015.

Tradicionalna Brodariške maškare održale su se u sunčanu subotu 14. veljače ove godine. Naši mnogobrojni školarci također su se tog dana pojavili na maškaranoj zabavi.

Maškarana povorka s Krnjom koji je imao i svoj vlastiti brod krenula je s plaže Rezalište u 15.00 sati, a pola sata kasnije ispred caffe bara Vagabundo bila je organizirana zakuska za sve sudionike. Nakon toga se krenulo dalje brodovima do Krapnja gdje je također bila organizirana još jedna zakuska.

Suđenje Krnji i podjela nagrada za najbolje maske održana je na trajektnom pristaništu na Brodarici na terasi caffe bara Bonita gdje je bila opet još jedna zakuska. Krnjo, kao ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina, je osuđen za sve nedaće koje su ribare dopale zbog zabrane malog ribolova, a maškaranom povorkom izrazili su i nezadovoljstvo zbog moguće izgradnje naftnih platformi na Jadranu.

Voditelj programa bio je Nikola Urukalo, a povorku je pratila limena glazba Vrpolje, a u zabavnom dijelu programa nastupio je Show band Bolero. Organizatori su Turistička zajednica Krapanj-Brodarica i Udruga Brodariške maškare.

Robert Šimić

Priloženi dokumenti: