« Prosinac 2018 »

eSigurnost

Virtualna učionica

Kako se primjereno, odgovorno

i sigurno koristiti internetom!

Kulturna baština u projektu Energy for Life
Autor: Marija Plavčić, 29. 11. 2018.

Učenici 1. i 3. razreda sudjelovali su u videokonferenciji u sklopu projekta Energy for life – cultural heritage.

Obrađujući gradivo zavičaja u kojem živimo trećaši su istraživali primorje i ponavljali znanje čitanja geografske karte i snalaženja na istoj.

Nacrtali su četiri prikaza Hrvatskog primorja, te svakim od njih prikazali jedan segment kulturne baštine, u ovom slučaju to su bili: kulturni spomenici, tradicija, pjesme i plesovi te hrana.

Svoj rad imali su priliku prezentirati na videokonferenciji s još šest država sudionica projekta. Učenice trećeg razreda na engleskom jeziku su objasnile pojedine djelove plakata.

Videokonferencija je naša prva komunikacija s djecom uključenom u projekt, pa smo iskoristili priliku da saznamo ponešto o državama u kojima žive, kako izgledaju njihove školske uniforme i imaju li ih, jesu li im učionice različite od naših i ima li razreda u kojem je manje učenika nego u našem razredu?

Također smo uživo gledali tradicionalni rumunjski ples, te šestogodišnjeg dječaka iz Italije koji svira bubnjeve.