Terenska nastava - grad Šibenik
Autor: Marija Plavčić, 10. 12. 2018.

Učenici trećih razreda i PŠ Grebaštica posjetili su grad Šibenik.

Na putu im se prvo našao gradonačelnik Šibenika koji ih je primio u sjedištu Grada, na svom radnom mjesu. Trećaši su pripremili mnogobrojna pitanja, te nisu štedjeli gospodina Burića, neki su čak provjerili udobnost gradonačelnikove stolice ili možda isprobali moguće buduće radno mjesto.

Nakon razgovora s gradonačenikom na red je došao i župan Šibensko - kninske županije, odnosno njegov zamjenik, koji ih je, zajedno s pročelnicom za prosvjetu, primio u zgradi Šibensko - kninske županije.

Kako su terensku nastavu odradili na djeci veoma drag dan, svetog Nikolu, bilo je prigodno posjetiti i crkvu sv.Nikole, gdje su se svi zajedno pomolili, a svećenik ih blagoslovio i podijelio poklone.

Naposljetku, učenici su stigli do Muzeja grada Šibenika, kojeg među ustanovama uče u sklopu zavičajne nastave. Nakon najzabavnijeg dijela terenske nastave, radionice  u muzeju, obišli su i stalni postav muzeja.