CUC 2019., CARNET-ova korisnička konferencija
Autor: Ivana Križanac, Branka Pastuović, 9. 11. 2019.

,,Kako vremenu prići kurikulumski ili Koliko traje 1 sekunda?''

naslov je interaktivnog izlaganja kojeg su održale učiteljice razredne nastave Branka Pastuović iz naše škole i Zvjezdana Kurtalj iz OŠ Ljubo Babić Jastrebarsko na najvećoj hrvatskoj konferenciji u obrazovanju CUC 2019.- CARNET USERS CONFERENCE koja se od 6. do 8.  studenoga ove godine održavala u Solarisu.

Na konferenciji je sudjelovalo više od 1100 sudionika iz cijele Hrvatske, a za sve njih pripremljen je bogat program: izlaganja, radionice, ogledni sati te mnoštvo drugih sadržaja.

Učiteljice Branka i Zvjezdana su dugogodišnje autorice digitalnih obrazovnih sadržaja, a na Konferenciji su izložile mogućnosti različitih vrsta vrednovanja kurikulumskih sadržaja iz nastavnih predmeta Matematika te Priroda i društvo u digitalnom obliku, s pomoću web aplikacija.

Prikazale su autorske digitalne vježbe pripremljene za mjerenje vremena.

Na kraju izlaganja, sudionici su ispunili kratak evaluacijski upitnik. Neka pitanja i odgovori su:

1. Jesu li Vam bili korisni prikazani primjeri DOS-ova za vrednovanje?

DA= 93%

NE=  7%

2. Jesu li Vam bili zanimljivi prikazani primjeri DOS-ova za vrednovanje?

DA=93%

NE= 7%

3. Smatrate li da je način uporabe DOS-ova za vrednovanje učenicima zanimljiv?

DA=52%

UGLAVNOM DA=48%

UGLAVNOM NE=0%

NE=0%