Posjet Gradskoj knjižnici "Juraj Šižgorić" u Šibeniku
Autor: Divna Vukičević, 21. 11. 2019.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, učenici 1.a, 1.b i 1.g u pratnji svojih učiteljica B.Pastuović, D.Vukičević i L.Laća posjetili su 19.studenog 2019. Gradsku knjižnicu "Juraj Šižgorić" u Šibeniku.

U sklopu izvanučionične nastave u Knjižnici su proveli nekoliko nastavnih sati.

Prvašiće su dočekale knjižničarke koje su ih upoznale sa sadržajima i prostorijama Knjižnice. Učenici su vidjeli dječji odjel, audiovizualni odjel, igraonicu, dječji kutak za čitanje te multimedijalnu dvoranu.

Našim prvašima iz 1.a razreda aktivnosti su dio eTwinning projekta ,,NAŠA KNJIŽ(n)ICA''.

Knjižničarka im je pročitala priču "Mačak u čizmama", pogledali su istoimeni animirani film, a zatim su likovno prikazali svoje dojmove i doživljaje.

Osobito veselo bilo je u igraonici, a na kraju je uslijedilo razgledavanje dječjeg odjela, listanje slikovnica te upoznavanje sa pravilima posudbe i vraćanja knjiga. Svi učenici su besplatno učlanjeni u Knjižnicu pa su izabrali slikovnice i knjige.

Hvala ljubaznim knjižničarkama na trudu!

A prije samog povratka, u parku Roberta Visianija ponovili smo gradivo iz prirode i društva o vazdazelenom i listopadnom drveću.