Projektne aktivnosti
Prvi susret u Rumunjskoj od 2.12. do 5.12. - transnacionalna aktivnosti učenja, podučavanja i osposobljavanja
Autor: Ivana Križanac, Marina Paškalin, 9. 12. 2019.

U sklopu ERASMUS + projekta Soft skills for a better life održana je prva transnacionalna aktivnosti učenja, podučavanja i osposobljavanja od 2. prosinca do 5. prosinca u OŠ ˝Elena Doamna˝, Tecuci u Rumunjskoj.

U mobilnostima su sudjelovale učiteljica engleskog jezika Marina Paškalin i ravnateljica Maja Morić.

Dnevnik događanja pročitajte u nastavku...

Ponedjeljak, 02.12.2019.

-  svečana dobrodošlica

- sastanak partnera i prezentacija knjiga/postera na temu: Sve o mojoj školi

- aktivnost "job shadowinga" u 2. razredu i primjeri primjene STEAM-a u nastavi: izrada svijetleće božićne čestitke (uz suradnju s jednim roditeljem učenika), te rad na priči nakon kojeg je slijedila aktivnost rješavanja problema poput konstrukcije objekata koji se spominju u priči (toranj, svjetionik, most i dr.)

- ručak koji se sastojao od tradicionalnih jela koja su donijele i prezentirali sve države sudionice projekta.

- radionice za učitelje (primjena STEAM-a).

Utorak, 03.12.2019.

- sastanak sudionika projekta u školi, planiranje  i dogovor o nadolazećim projektnim aktivnostima

- posjet muzeja u obližnjem gradu.

Srijeda, 04.12.2019.

- sastanak u školi, PPT prezentacija o utjecaju Erasmus projekata na učenike. Osim informacija o projektima u kojima sudjeluje škola domaćin, prezentirali smo i u par slajdova pokazali na koji način smo mi bili uključeni u nedavno završen projekt Energy for life.

- svečana priredba u školi

- sudjelovanje u eTwinning radionici, registrirali smo se i povezali na eTwinning

- obilazak znamenitosti u Tecuciju

Četvrtak, 05.12.2019.