Vijesti iz PŠ Grebaštica
Likovna radionica - izrađujemo maske
Autor: Ursula Jurić, 12. 2. 2015.

Kako napraviti masku od balona i novinskog papira?

Sva četiri razreda naše područne škole sudjelovala su u likovnoj radionici, na satovima izvannastavnih aktivnosti, na kojima su naučili kako izraditi masku od balona i papira.

Potreban materijal za rad učenici su donijeli od kuće - balone, brašno i novinski papir.

Za početak važno je dobro napuhati balon i napraviti rijetku smjesu brašna i vode.

A onda na posao!  Umakati novinski papir u smjesu brašna i vode i lijepiti po balonu. Što više nalijepljenih slojeva papira to čvršća i bolja podloga za daljnje ukrašavanje.

Nakon nekoliko dana osušene balone smo prerezali na pola. Svatko je od jedne polovice izrađivao masku po želji. Polovicu smo prvo prebojali odgovarajućom bojom, a potom pokazali svoju kreativnost.

Trud se isplatio! Bilo je tu: maca, vukova, klaunova, zečeva, pa čak i poznatih likova iz crtića.