Vijesti iz PŠ Grebaštica
Odličan uspjeh učenika PŠ Grebaštica na 10. državnom natjecanju osnovnoškolaca iz poznavanja prometnih propisa - Prometnoj učilici
Autor: Sanja Gaćina, 7. 2. 2019.

Na jubilarnom 10. državnom natjecanju u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce na Prometnoj učilici učenik naše škole, Ante Peran (4.g) osvojio je odlično 4. mjesto i time zaslužio kvalitetnu kacigu i prsluk i diplomu Prometne ulilice kao nagradu. Pokazao je da zna jako puno o prometnim pravilima koje moramo svi poštivati kada se nađemo u prometu kao aktivni sudionici. Ovo, 10. državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce održano je u razdoblju od 1. listopada do 30. studenog 2018. pod pokroviteljstvom MZO-a, MUP-a, CARNet-a i tvrtke Moj telekom iz Zagreba, a na natjecanju je sudjelovalo 9235 učenika iz 1301 razrednog odjela i 276 škola iz cijele Republike Hrvatske. Cilj je ovog natjecanja educirati što više školske djece osnovama prometne kulture, prometnim propisima i poželjnom ponašanju u prometu, a sve zbog smanjenja stradavanja najmlađih u prometu. Anti, dobitniku zaslužene nagrade, kao i ostalim učenicima PŠ Grebaštica koji su sudjelovali u natjecanju, čestitamo, a ostale učenike pozivamo da se slijedeće godine i oni uključe u ovo hvalevrijedno natjecanje i da nauče ponešto o prometnim pravilima koja često u stvarnom životu život znače.

Sanja Gaćina učiteljica 2.i 4.g i voditeljica natjecanja

Priloženi dokumenti:
OS_nagrade_2018_prometna_ucilica_-_slika_plakata.jpg (381.03 KB)

PŠ Grebaštica 2013./2014.

Učenici PŠ Grebaštica

Ove školske godine 2013./2014. PŠ Grebaštica broji sedamnaest učenika u dva kombinirana odjeljenja.

U školi rade dvije učiteljice: Divna Vukičević (1. i 3. razred) i Ursula Jurić (2. i 4. razred) i

spremačica Draga Peran.

Evo kratke povijesti naše škole.

PŠ Grebaštica je tijekom svoje prošlosti bila područna škola OŠ Tina Ujevića i OŠ Primošten

- Draga. Jedno vrijeme škola nije radila sve do njene obnove 2006. godine.

Školske godine 2008./2009. škola ulazi u sastav OŠ Brodarica.

Srdačan pozdrav šalju Vam učenici i djelatnice PŠ Grebaštica!