Školska knjižnica: moje sretno mjesto gdje kreativnost i mašta cvjetaju
Autor: Silvija Marin, 6. 10. 2023.

Listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica.

Tema za 2023. godinu je Školska knjižnica: moje sretno mjesto gdje kreativnost i mašta cvjetaju. Temelji se na temi IASL-ove konferencije 2023.: Procvat školskih knjižnica: istraživanje, politika i praksa. Ne možemo poreći činjenicu da školske knjižnice djeci otvaraju vrata avanture i čarobnih mjesta. Ona se sprijateljuju s knjigama, uče o različitim kulturama, komuniciraju s drugim čitateljima i stvaraju veze za cijeli život. Osim što djeci pružaju veselo okruženje, knjižnice ih njeguju i u najranijoj dobi, od istraživanja do otkrivanja novih svjetova, od mašte do kreativnosti, sve dok ne postanu nezasitni čitatelji i mislioci. Knjižnice, dakle, ne samo da odgajaju mlade čitatelje, već i potiču njihove ideje i kreativnost.

Naša knjižnica pridružila se obilježavanju sudjelujući u  razmjeni straničnika koje su izradili  učenici 4.a razreda. S nestrpljenjem očekujemo saznati ovogodišnju školu partnera na projektu.