1, 2, 3 - Biciklom do škole idemo svi!

Zajedništvom za zeleniju budućnost

U sklopu DM inicijative {ZAJEDNO} za zelene ideje DM je našoj školi, OŠ Brodarica donirao potrebna sredstva za realizaciju projekta  1, 2, 3 - Biciklom do škole idemo svi!. Projekt je zamišljen kao dugoročno održiv te se želi stvarati navika sigurnog dolaska u školu biciklom.

U sklopu projekta postavili smo klupu koja služi za odmor i ujedno predstavlja biciklističko odmorište. Postavljanjem klupe potaknut ćemo naše učenike i njihove roditelje (osobito kada su u pratnji učenicima razredne nastave) na dolaženje biciklom do škole, a u budućim aktivnostima oplemenit ćemo vrt različitim autohtonim mediteranskim ljekovitim i mirisnim biljem koje bi svima bilo dostupno.

Osim što će biciklisti imati dostupno odmorište ujedno će se moći prošetati, razgledati i učiti o uzgoju autohtonog ljekovitog bilja te sudjelovati u mirisnim radionicama i provjeravati vještine raspoznavanja različitog mediteranskog bilja.

Dugoročni cilj projekta je na web stranicama škole na tjednoj bazi objavljivati broj dolazaka biciklom u školu (učenika u pratnji roditelja), a u školi ćemo postaviti dnevni brojač koji će bilježiti koliko smo taj dan umanjili svoj ekološki otisak.

Ivana Križanac

U našem vrtu