Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
Autor: Maja Morić Kulušić, 14. 11. 2023.

Dragi učenici i djelatnici,

dana 18. studenoga 2023. (subota) neradni je dan i blagdan RH kada ćemo obilježiti jedan od najbolnijih dana u hrvatskoj povijesti, kao i dan kada je posebno izraženo jedinstvo našega naroda. Ovaj blagdan posvećen je svim žrtvama Domovinskoga rata, posebno žrtvi Vukovara i Škabrnje.

Dragi učenici molim vas da uz vaše učitelje i roditelje pridonesete zajedničkom očuvanju sjećanja  na teške trenutke u povijesti naše zemlje te da se zajedno podsjetimo na važnost mira i zajedništva.

U matičnoj i područnim školama ćemo:

1.) napraviti tradicionalnu izložbu na temu Vukovara i Škabrnje

2.) organizirati tradicionalnu  prigodnu aktivnost paljenja svijeća/lampiona u petak 17.11. za sve razredne odjele u pratnji učitelja pred ulazom u Školu (svatko tko želi zapaliti lampion neka ga u petak ponese u školu)

3.) održati prigodna predavanje na nastavi povijesti ili satu razredne zajednice za svaki razredni odjel

4.) 17.11. sudjelovati u tihom mimohodu u Brodarici do murala posvećenom Vukovaru i Škabrnji u organizaciji Udruge Torcida-Brodarica (ravnateljica, učitelji i učenici šestih razreda kao predstavnici škole)

Također možete u pratnji roditelja paljenjem svijeća i u našemu gradu Šibeniku i ovoga 18. studenoga odati počast svim žrtvama koje su podnesene za Lijepu Našu,

s tugom i ponosom da se nikada ne zaboravi i ne ponovi!

Maja Morić Kulušić, dipl. uč.