RaSTEM na tvrđavi sv. Ivana, hackathoni iz poduzetništva, robotike i klimatskih promjena
Autor: Maja Morić Kulušić, 25. 11. 2023.

Grad Šibenik u sklopu projekta „Regionalni znanstveni centar – RaSTEM“ organizira seriju hackathona, koja će se održavati na tvrđavi sv. Ivana tijekom studenog i prosinca. Ova serija hackathona usmjerena je na poticanje kreativnosti i inovacije među osnovnoškolcima te pruža priliku za razvoj vještina u područjima robotike, poduzetništva i klimatskih promjena. Hackathon su događaji u kojima manje ili veće grupe ljudi zajedno programiraju i riješavaju određeni problem ili rade na određenom rješenju koje može biti web stranica, desktop aplikacija, mobilna aplikacija.

Danas, 25. studenoga, se održao hackathon, prvi u nizu, na kojem su sudjelovale dva tima iz naše škole i osvojila 2. i 3. mjesto. Prvi tim predstavljali su učenici: Ana Mrdeža, Anela Cipurković, Elena Šimić Tanfara, Maria Tonkoshkur i Zaurati Marinov. Drugi tim predstavljali su učenici: Ema Pirc, Nika Paškalin, Tina Gerbec i Cvita Šeneta. Mentori timova su učitelji Antonija Copić i Krešimir Periša.

Timovi su osvojili vrijedne nagrade za drugo mjesto 800 eura i za treće 400 eura.

U nastavku pogledajte fotogaleriju...