UPIS DJECE U 1.RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U 2024./2025.
Autor: Maja Morić Kulušić, 29. 1. 2024.

KLASA: 602-01/24-01/4

URBROJ: 2182-1-60-24-2

Brodarica, 29.1.2024.

PREDMET: OBAVIJEST O UPISU DJECE U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Poštovani roditelji i skrbnici,

Upravni odjel za prosvjetu, znanost, kulturu, sport i nove tehnologije donio je na razini županije odluku da se upisa djece u prvi razred osnovne škole za 2024./2025. godinu vrši elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sutava upisa u osnovne škole.

S obzirm da se u sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi preko portala e-građani dostavljamo obavijest roditeljima i skrbnicima budućih prvaša:

1. Registrirati se u aplikaciju e-Građani na portalu e-Građani (ovim putem će se Školi dostavljati dokumentacija o djetetu preko naznaćenog linka https://osnovne.e-upisi.hr/ )
  2. Poštovati dolje navedene rokove

Preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ roditelji podnose prijavu za svoje dijete. Odabiru se izborni predmeti (Informatika i /ili  Vjeronauku – ili ništa od navedenog).

Ukoliko žele neku drugu školu, roditelji mogu u aplikaciji odabrati neku drugu školu umjesto one gdje po prebivalištu pripadaju.

Za upis djece s utvrđenim teškoćama prijave kreću već 1.2.2024. a za svu djecu 22.2.2024. i sveukupno traju do 31.3.2024.

U aplikaciji je moguće podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis kao i za privremeno oslobađanje od upisa u 1.r. osnovne škole.

NAPOMENA: informacije o pregledima, laboratorijskim pretragama, terminima psihološko-pedagoške procjene zrelosti djeteta za upis informacije ćete dobiti preko ove službene web stranice OŠ Brodarica.

Podršku i pomoć u procesu upisa  možete dobiti u stručnoj službi škole putem e-maila ured@os-brodarica.skole.hr ili na telefon 022/ 350-315.

S poštovanjem,

Pedagoginja

Ana Vrbičić, mag. pedag.

Maja Morić Kulušić, dipl. uč.