Web heroj - preventivna kampanja Ministarstva unutarnjih poslova i Dan sigurnijeg interneta
Autor: Ivana Križanac, 6. 2. 2024.

Danas, kada obilježavamo Dan sigurnijeg interneta, u našoj školi održano je predavanje koje govori o opasnostima interneta, prijevarama na internetu  i cyberbulling-u kao obliku nasilja među mladima. Predavanje je održao Jure Kojundžić, policijski službenik za prevenciju, PU Šibensko – kninske.

Četvrtaši su opisivali svoja iskustva te stjecali znanje o opasnostima te mjerama prevencije i zaštite o pojavnim oblicima kibernetičkog kriminala.

Više o projektu Web heroj potražite na poveznici.

Cilj projekta Jačanje kapaciteta policije za suzbijanje kibernetičkog kriminaliteta je povećanje razine kibernetičke sigurnosti na području Hrvatske i EU dok je cilj preventivne kampanje osvještavanje šire javnosti kao i zaposlenika u trgovačkim društvima.

Kroz kampanju se planira edukacijom građanima približiti važnost znanja o pojavnim oblicima kibernetičkog kriminala, opasnostima te mjerama prevencije i zaštite.