Generacija NOW i treću godinu u našoj školi!
Autor: Ivana Križanac, 7. 3. 2024.

Naša škola je i ove godine uključena u projekt Generacija NOW 2023./24.

Institut za razvoj i inovativnost mladih u suradnji s Hrvatskim Telekomom, uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja, provodi Internet of Things (IoT) natječaj pod nazivom Generacija NOW.

U projektu sudjeluju osnovne i srednje škole, knjižnice, udruge i druge edukacijske ustanove koje rade s djecom i mladima.

Projekt se provodi od šk. god. 2019./2020. Svi sudionici projekta (stotinjak ustanova u Hrvatskoj) su dobili donaciju IoT edukacijske opreme, novčana sredstva za kupnju dodatne opreme, edukaciju te stručnu mentorsku podršku.

Cilj projekta je povezivati postojeća i nova znanja u području tehnologije pri izradi kreativnih IoT projekata, razvijati kreativnost, inovativnost i razumijevanje modernih tehnologija, stvoriti priliku da učenici realiziraju projekt od koncepta do gotovog modela, da uče jedni od drugih i tako stječu samopouzdanje.

Učenice 4.a razreda sudjeluju sa svojim inovativnim projektima od drugog razreda i vrlo su uspješne. Na poveznicama možete vidjeti njihove prošle projekte!

Bukomjerko

Čitač likovnoga jezika