Nacionalni tjedan školskog doručka
Autor: Silvija Marin, 23. 10. 2023.

U Hrvatskoj se od 16. do 20. listopada obilježio nacionalni Tjedan školskog doručka kojeg provodi Hrvatski zavod za javno zdravstvo u sklopu projekta Živjeti zdravo.

Naša škola uključila se u obilježavanje ove manifestacije.

Učenici su na zabavan i edukativan način izradili  plakate školskog doručka  i piramidu zdrave prehrane, naučivši pri tom brojne važne pojedinosti o važnosti doručka, vrsti namirnica, potrebnim kalorijama za normalan rast i razvoj i sl.

Kako im je bilo donosimo na sljedećim fotografijama koje možete pronaći pod opširnije.

Učenici 3. b razreda sa svojom učiteljicom Ivanom Desnicom tijekom izrade plakata i pisanja recepata

Učenici 8. b razreda sa svojom razrednicom Antonijom Marijanović izrezivali su namirnice iz kataloga trgovačkih lanaca te su potom zajedno izradili plakat (Piramida zdrave prehrane) istaknuvši pri tome važnost raznovrsne prehrane za naš život