preskoči na sadržaj

Osnovna škola Brodarica

Login

Projektne aktivnosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Formiranje Erasmus+ projektnog tima - obavijest učiteljima uključenim u rad razredne nastave
Autor: Ivana Križanac, 28. 10. 2019.

Cijenjene kolegice,

 
kao što vam je već poznato odobren nam je novi Erasmus+ projekt  "Soft Skills for a better life" u trajanju dvije godine i vrijednosti 16.774,00 EUR. Države uključene u projekt su: Italija (Bagheria na Siciliji, Loredana je koordinator i cijelog projekta), Rumunjska (Tecuci, Adrijana), Španjolska (novi partneri u Madridu), Mađarska (Vép,novi partneri) i mi. 
 
Početne i pripremne aktivnosti su vam većinom otprije poznate. I koristim još jednom priliku da vam zahvalim na odličnoj suradnji na prethodnom projektu.
 
Aktivnosti u tijeku:
1. Trebamo formirati tim učitelja koji su zainteresirani. Molim vas kad sve pročitate promislite želite li i u kojoj mjeri biti uključeni u realizaciju projekta. Javite mi se pisanim ili usmenim putem. Za sve detalje stojim na raspolaganju.
2. Ako niste prijavljeni u eTwinning prijavite se ili mi se javite pa ću vam pomoći oko prijave.
3. Za početak trebamo predložiti tri crteža loga projekta i sudjelovati u glasanju te do prvog susreta u Rumunjskoj izraditi četiri "knjige" (umjesto plakata u prošlom projektu) o školi, mjestu, zavičaju i RH, ako i ne stignemo poslat ćemo poštom do kraja godine ;)
 
 

U kratkim crtama i najvažnije je da je planirano 6 mobilnosti učenika (podrazumijeva dva učenika i dva učitelja na tri posjeta školama) i mi smo domaćini za učenike. Sve ove složenije mobilnosti (putovanja) će se događati u sljedećoj školskoj godini. U tekućoj godini, pretpostavljam na proljeće, ćemo biti domaćini samo za učitelje, točan datum ćemo znati nakon susreta u Rumunjskoj.
 
Kratak opis cilja projekta: Soft Skills for a better life je projekt u sklopu ERASMUS+ programa Ključna aktivnost 229 u svrhu suradnje za inovacije i razmjene dobre prakse. Partnerstvo uključuje 5 osnovnih škola iz Španjolske, Italije, Rumunjske, Mađarske i našu školu iz Hrvatske. U projekt su uključeni učenici od 5 do 10 godina. Cilj projekta je razvoj emocionalne inteligencije kako učenika tako i učitelja. Projektom želimo istaknuti potrebu za razumijevanjem našeg unutarnjeg svijeta emocija kao i prepoznavanjem i uvažavanjem emocija drugih i važnost emocija za naš život.
Projektom želimo kod učenika probuditi znatiželju, razvijati kritičko mišljenje, kreativnost i suradništvo. Želimo da putem različitih STEAM aktivnosti učenici budu izloženi problemskim situacijama povezanih sa svakodnevnim životnim situacijama putem kojih će poboljšati vještine donošenja odluka, interpersonalne i komunikacijske vještine, vještine timskog rada i pozitivnog pristupa. U skladu s razvojnom dobi učenika nećemo koristiti kompleksne pojmove i situacije, već ćemo putem priča i bajki i književnih djela koje su učenicima bliski kreirati ozračje i situacije u kojima će učenici samostalno ili uz pomoć učitelja razvijati kritičko mišljenje, kreativnost i suradništvo.
 
U privitku vam šaljem opis cijelog projekta. 
Na prvu mobilnost u Rumunjsku odlaze ravnateljica i Marina Paškalin od 1.12. do 5.12.
 
 
Lijep pozdrav,
Ivana


Priloženi dokumenti:
Kurikulumsko_podrucje_ERASMUS_NOVO.docx (1.19 MB)


[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju