preskoči na sadržaj

Osnovna škola Brodarica

Login

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
3. Transnacionalni sastanak u Sloveniji u sklopu projekta What's APPening around our Europe
Autor: Ivana Križanac, 18. 9. 2017.

Sredinom rujna (12.-15.) posjetili smo Osnovnu školu Blaža Kocena u Ponikvama, u Sloveniji te sudjelovali na 3. Transnacionalnom sastanku projekta What's APPening in our Europe. 


 

Nakon svečanog dočeka, slovenski učitelji su nam predstavili svakodnevni život i rad škole te smo imali priliku promatrati realizaciju nastave u različitim razredima i različitim predmetima.

 

 

 

Na sastanku su sudjelovali Emil Božikov, ravnatelj škole, Višnja Šuperba, prof. matematike i fizike te Ivana Križanac, učiteljica razredne nastave i koordinator projekta.

Osnovna škola Blaža Kocena ima izvrsne uvjete za rad te nas je osobito dojmila sportska dvorana i školska kuhinja odnosno organizacija prehrane učenika.

 

 

 

Tijekom sastanka su dogovorene aktivnosti za drugu godinu realizacije projekta te su se analizirali evaluacijski upitnici provedeni na kraju prve godine projekta.

Zahvaljujemo domaćinima na predivnom gostoprimstvu!





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
Dnevnik realizacije projekta

Cilj projekta What's APPening around our Europe je osnaživanje digitalnih kompetencija naših učitelja i učenika te poticanje uporabe tableta u nastavi.

Učitelji i učenici će uporabom različitih aplikacija istraživati i učiti o kulturi, jeziku, zajednici i školama partnera.

Aplikacije koje namjeravamo koristiti za aktivnosti kojima želimo ostvariti postavljene zadaće su:

Sve aktivnosti objavljujemo na eTwinning platformi, TwinSpace-u projekta.

Projekt traje tri godine.

Ostvarit će se 6 transnacionalnih sastanaka na kojima će se planirati, pripremati, vrednovati aktivnosti i pisati izvješće o rezultatima. Osim transnacionalnih sastanaka bit će organizirano i 6 susreta na kojima će učitelji stjecati znanja i vještine o aplikacijama koje namjeravamo koristiti tijekom projekta.

Predloženi raspored:

PRVI KORAK:

Predstavljanje partnera, koristimo padlet!

 

Made with Padlet

 

DRUGI KORAK: 

Predlažemo i biramo logo projekta!

 

Diseminacija projekta
 Web portali

Poveznica na vijest

Školski portal

 

Stručno vijeće učitelja i nastavnika Talijanskoga jezika osnovnih i srednjih škola Šibensko-kninske županije

Dana 23. veljače 2017. godine održano je predavanje na temu What's Appening around our Europe – digitalne kompetencije u nastavi na ŽSV-u učitelja Talijanskog jezika. Predavanje je održala kolegica Marijana Serajlić, prof.tal.j.

Predavanju je nazočilo 16 učitelja. Prisutni su bili zainteresirani za temu predavanja i osuvremenjivanje svakodnevne nastave novim digitalnim aplikacijama. Postignut je dogovor da će na ŽSV učitelja Talijanskog jezika biti održane radionice o uporabi tableta i odgovarajućih aplikacija u nastavi talijanskog jezika.

 

11. siječnja 2017. STEM Međužupanijski stručni skup za Šibensko-kninsku i Zadarsku županiju "Interdisciplinarni pristup u nastavi prirodoslovlja"(oko 30 sudionika) i za Splitsko-dalmatinsku i Dubrovačko-neretvansku županiju stručni skup je bio održan Splitu 10.1.2017.  (oko 40 sudionika). Predavanje "Erasmus+ projekti "je održala kolegica mr.sc.Sandra Lacić, prof. biologije i kemije 

 
 

e-škole

Dodana vrijednost Erasmus+ projektima u našoj školi je mogućnost diseminacije aktivnosti i rezultata tijekom pružanje usluge stručno-savjetodavne podrške školama za primjenu IKT-a u nastavnom procesu u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (Pilot projekt)”, namjenjeno nastavnicima STEM područja (osnovne i srednje škole) i svim zainteresiranim sudionicima u projektu. Podršku školama pruža članica Erasmus+ tima kolegica mr.sc. Sandra Lacić prof. biologije i kemije. Tijekom radionica prisutan je različit broj sudionika koji se upoznaju s primjerima: dobre prakse iz naše škole, primjenom IKT za  realizaciju projektnih aktivnosti, timskog rada, korištenjem različitih IKT alata u nastavi te mogućnostima sudjelovanja u Erasmus+ projektima.
 
  

Roditeljski sastanak

 

preskoči na navigaciju