Vijesti iz PŠ Grebaštica
Škola u prirodi učenika četvrtih razreda
Autor: Sanja Gaćina, 25. 5. 2023.

Učenici četvrtih razreda naše škole 4.a, 4.b i 4.g boravili su od 16.do 19. svibnja 2023.  u Školi u prirodi,  Ogulin - Zagreb - Hrvatsko zagorje

Prvog dana obišli smo Zavičajni muzej u Ogulinu i Ivaninu kuću bajke te razgledali Đulin ponor.

Drugog  dana obišli smo stalni postav Tehničkog muzeja u Zagrebu uz stručno vodstvo. Zatim je uslijedio  razgled grada u pratnji lokalnog vodiča te zabavljanje i istraživanje u Muzeju iluzija.

Posjetili smo i  PŠ Pongračevo u Zagrebu gdje smo obišli Dječji školski muzej igračaka i cipela, u pratnji vršnjaka te škole koji su nam bili vodiči uz njihovu učiteljicu Katarinu Cvijanović. Učenici  4.b  vidjeli su svoje prijatelje iz projekta „Pismo putuje“ te su za njih izveli plesnu točku.

Trećeg dana posjetili smo  Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini u pratnji stručnog vodiča.

Nakon toga otišli smo u Mariju Bistricu,  Svetište Majke Božje Bistričke - nacionalno hrvatsko marijansko svetište. Tamo smo posjetili Crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije. Nakon toga učenici su imali radionicu (izradu licitarskih srca).

Uslijedila je vožnja prema Oroslavju te posjet Parku znanosti uz stručno vodstvo i radionicu.

Navečer su učenici uživali u bazenima kao i prethodnih dana te zajedničkom druženju uz ples.

Četvrtog dana napustili smo hotel i krenuli u Zagreb u Zoološki vrt u Maksimiru.

Nastavili smo put prema Otočcu. Dočekao nas je lokalni vodič te nam ispričao zanimljivosti o gradu Otočcu. Uslijedilo je panoramsko razgledavanje Doline Gacke uz vrlo zanimljive priče vodiča te obilazak izvora (vrila) Gacke.

Svi planirani ciljevi i ishodi su u potpunosti ostvareni.

Sretni i ispunjeni, obogaćeni novim znanjima, iskustvima te novim prijateljstvima   vratili  smo se u kasnim večernjim satima.

Hvala svim roditeljima koji su pomogli  u pripremi i podržali  ovaj  projekt koji će djeci ostati u trajnom sjećanju

PŠ Grebaštica 2013./2014.

Učenici PŠ Grebaštica

Ove školske godine 2013./2014. PŠ Grebaštica broji sedamnaest učenika u dva kombinirana odjeljenja.

U školi rade dvije učiteljice: Divna Vukičević (1. i 3. razred) i Ursula Jurić (2. i 4. razred) i

spremačica Draga Peran.

Evo kratke povijesti naše škole.

PŠ Grebaštica je tijekom svoje prošlosti bila područna škola OŠ Tina Ujevića i OŠ Primošten

- Draga. Jedno vrijeme škola nije radila sve do njene obnove 2006. godine.

Školske godine 2008./2009. škola ulazi u sastav OŠ Brodarica.

Srdačan pozdrav šalju Vam učenici i djelatnice PŠ Grebaštica!